5Pcs Mini Module SRD-12VDC-SL-C DC 3V 5V 12V 24V SPDT 5 Pins Plastic Coil Power Relay Blue(SRD-12VDC-SL-C)
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
11
quantity
Product details
Category
RelaysModel No.: SRD-12VDC-SL-CCoil Voltage: DC 12VContact Capacity: AC 250V 10A / DC 30V 10A / AC 125V 10A / DC 28V 10AType: SPDT(1NO 1NC)Pin Quantities: 5Overall Size (Approx.): 19 x 15 x 15.5mm/0.75" x 0.6" x 0.65"(L*W*H)Shell Material: PlasticMain Color: BlueTheory : Solid State RelayContact Load : Low PowerModel Number : SRDVoltage : OtherUse : General PurposeProtect Feature : Epoxy
  • Relays
  • 5Pcs Mini Module SRD-12VDC-SL-C DC 3V 5V 12V 24V SPDT 5 Pins Plastic Coil Power Relay Blue